“Sosyal medya eşittir Facebook denilen bir dünyada, bu alana Türkiye’de ilk giriş yapan kişilerden biri oldum. Kimse sosyal medyaya itibar etmiyorken gelecekteki fırsatları paylaşarak yüzlerce şirketin bu yeni medyaya ilk yatırımlarını yapmaları için ikna ettim. Bugün de sosyalleşen tüm dijital medyanın; insanları, markaları ve devletleri değiştiren bir güç olduğunu görüyorum. Ya biz onu istediğimiz gibi yöneteceğiz ya da o bizi…”

Samet Ensar Sarı

Sosyal medya bize normal şartlarda belki de varlığından haberdar bile olamayacağımız şeyleri keşfetme ve insanlarla tanışma ortamı yaratıyor. Bu dijital ortamlarda her gün kişisel olarak sizin hakkınızda ya da markanız hakkında konuşuluyor ve tonlarca yazışma, makale ve içerik keşfedilmeyi bekliyor.
Yeni dünyaya ayak uydurmak adına klasikleşen ürün ve hizmetlerini geliştirmek isteyen şirketlerin başvurdukları ilk yöntem teknoloji ve dijital dünya üzerine çalışan bir girişime destek olmak ve/veya sahip olmak.
Yeni dünyada 2,6 milyardan fazla aktif sosyal medya kullanıcısı bulunuyor. Unutmamak lazım ki şu an sosyal medya kullanıcılarını iyi bir yöntem ile yönlendirebilirseniz bir anda milyonlarca insanın bakışlarını bir yerde toplayabilirsiniz.
Günümüzde teknolojinin yaptığı sıçrayışa bilgi teknolojilerinin adaptasyonu oldukça hızlı oldu. İnternetin gündelik hayata adım atmasından sonra kendi başına yeni bir sektör haline gelen e-ticaret bu gelişmelere kayıtsız kalmadı.
Online işlemler için ödeme yapmanın tek yolu kartlar değildir. Aslında, e-ticaret dünyasında 300’den fazla farklı ödeme şekli bulunuyor. Tüketici tercihleri, ​​ülke, satın alınan ürün veya hizmete göre değişkenlik gösterebiliyor.
Kullanıcı internet deneyimini sabote eden pop-up'lar ve kaybolmayan bannerler "Ad Bloking" kullanımının da hızla yayılmasına neden ouyor.
Şirket için kritik departmanlardan biri olan pazarlama birçok çalışan için de parlak kariyer fırsatları sunmaya devam ediyor.
2017 yılında sosyal medyada gerçekleşen değişiklikleri ve yenilikleri burada görebilirsiniz.
Cannes Lions 2017 Yaratıcılık Festivali’nde neler oldu? Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nden gözlemlerim.
Bundan tam 10 yıl önce bugün doğan hashtag, günlük konuşmalarımızın bir parçası haline gelmekle kalmadı, aynı zamanda online iletişimi de değiştirdi.
Kısa sürede yayında kalan fotoğraf ve videoları "hikayeler" adıyla ünlü eden Snapchat, birçok sosyal ve mesajlaşma yazılımı tarafından taklit edildi.
Her geçen gün dijital dünya bizi daha çok içine çekiyor. Dönüşü olmayan bir noktaya geldiğimizi düşünenlerin sayısı ise hızla artıyor. Dijital platformlar ise alışkanlıklarımızı yönlendirme konusunda oldukça başarılı.
TEDxBahcesehirUniversity tarafından organize edilen, Kanserli Çocuklar Vakfı yararına özel TEDxSalon etkinliğinde teknolojinin yeni dünyaya etkileri üzerine konuşuldu.
Yapay zeka algoritmaları kullanarak yüzümüzü şekilden şekile sokan fotoğraf uygulaması FaceApp son bir haftanın sosyal medya gündemine yerleşti. Özellikle sizi on, yirmi, otuz yıl sonraki halinize iddialı bir görsel zenginlikle götüren özelliğiyle viral haline geldi.
En popüler ve en yeni sosyal medya platformu TikTok’un en çok tartışıldığı günleri yaşıyoruz. Hatta Facebook’un Cambridge Analytica krizi süreciyle başlayıp sosyal medyanın hararetle tartışmalara konu olduğu günlerde gündemin yeni başlıkları da TikTok özelinde çıkmaya başladı. Bu yüzden öncelikle TikTok’u kısaca tanıyalım.
EN